אפור כהה.jpg
הסיפור שלנו

עמותת קאמבק שמה לה למטרה לסייע לעוברי חוק לשעבר להשתלב בחברה, באמצעות קידום תעסוקתי – העצמה אישית ומתן כלים מעשיים למציאת תעסוקה. פעילות העמותה מציבה את המשתתף במרכז ומספקת מרחב תומך, מפתח ומגוון בו כל משתתף יכול לעצב את אופק התעסוקה המתאים ביותר עבורו. כך יוכל לפתח תחושת ערך עצמי ומסוגלות, אשר ימנעו את חזרתו למעגל הפשיעה ויבטיחו שילוב מוצלח חזרה בקהילה.

אנו מאמינים כי התפיסה החדשנית שעומדת בבסיס העשיה של קאמבק תתרום ליצירת אימפקט חברתי עמוק ורחב יריעה בעולם השיקום, בקרב מקבלי ההחלטות ובחברה בכלל.


סיפורה של העמותה מתחיל בהבזק של השראה. אי שם בשנת 2017, אוה שוורץ, אשת עסקים מוצלחת שהפכה להיות יזמת חברתית המכהנת כיום כיו"ר העמותה, נתקלה במאמר העוסק בתכנית יזמות לעוברי חוק בארה"ב. המאמר הזה עורר בה התרגשות רבה, משום שהיה בו ניצוץ של תקווה. ניצוץ המאפשר להביא אור גם למקומות החשוכים ביותר, לאחת האוכלוסיות הדחויות ביותר, עוברי חוק, מתוך אמונה ברוח האדם ויכולותיו. מתוך הראיה הזאת, בתהליך פיתוח וזיקוק שארך שנה שלמה בשיתוף עיריית ירושלים והרשות לשיקום האסיר, נולדה תכנית "ניצוצות". על מנת להגשים את חזונה, אוה הקימה את עמותת קאמבק בשנת 2019. היא גייסה את מתן הלוי על מנת להוביל את צוות העמותה הייעודי אשר רתם את עצמו לעזור לעוברי חוק לקבל את ההזדמנות לחיות חיים מלאים ומשמעותיים ע"י מציאת תעסוקה מספקת. מתן פעיל חברתי עם דרייב חזק לעשייה משמעותית דווקא ב"שדות לא זרועים" כגון עולם שיקום עוברי החוק לשעבר.  אנו רואים חשיבות גדולה בהיותה של העמותה גוף מגזר שלישי התומך ועובד בשיתוף פעולה עם המגזר הציבורי, אך עומד בפני עצמו. כך ניתן לייצר מחויבות, אמון ושיתוף פעולה מירבי עם משתתפי התכניות ולקדם אותם באופן המיטבי.
 

אך העבודה לא נעצרת שם. אנו פועלים למען הרחבת מעגלי ההשפעה ומאמינים שכל סיפור הצלחה של בוגר תכנית משפיע גם על סביבתו הקרובה ועל הקהילה, וכי השינוי החברתי קורם עור וגידים באדוות מתפשטות. במקביל פועלת העמותה למינוף ההצלחה כדי לקדם שינוי תפיסתי לגבי אוכלוסית עוברי החוק לשעבר בקרב גורמי המקצוע, מקבלי ההחלטות ובשיח הציבורי. 
 

מי אנחנו

אוה

יו"ר העמותה

eva.png

שוורץ

נורית

אחראית מאמנים והכשרות

eva.png

הדס

יונתן

מנהל פעילות Uber ישראל

eva.png

גריפמן

מירי

עיתונאית ואשת תקשורת

eva.png

מיכאלי

מתן

מנהל ארגון

eva.png

הלוי

נתן

יועץ ארגוני ומנחה קבוצות

eva.png

איתן

מוסא

יזם מנהל ופעיל חברתי

eva.png

דיאב

אדוארד

יזם ומנכ"ל בליקס

eva.png

שטרנגולד

אופיר

אחראית מדיה ותקשורת

eva.png

דיין

נתלי

עו"ד ומפיקת אירועים בינל'

eva.png

בירנבום

גל

שותף מנהל ברידג'ס ישראל

eva.png

חיות

שותפים ותומכים
ביטוח לאומי.png
רשא 2
תלאביב.png
מרכז הזדמנויות.png
לוגו-משרד-הרווחה-ומדינת-ישראל.png
הג'וינט.png
כוורת.png
elad.png
botanic garden.png