top of page

ריסטרט לעוברי חוק לשעבר

שלב 2

[ שערים ]

כלים לאיתור עבודה

ושילוב בתעסוקה

שלב 3

[ יסודות ]

ליווי אישי

ליציבות תעסוקתית

שלב 4

[ מדרגות]

קידום מקצועי

ואישי

שלב 1

[ נתיבים ]

הסדרת חובות

ומיצוי זכויות

עמותת קאמבק מציעה מענה הוליסטי המתייחס למכלול ההיבטים הפיזייים, הכלכליים, הרגשיים והמשפחתיים של משתתפי התכנית. במסגרת התכנית נעשה תהליך ממוקד לפתרון חסמים שעולים תוך כדי תהליך הליווי התעסוקתי, באמצעות הקניית כלים להתמודדות עתידית וחיזוק החוסן האישי.  
 
[ לימודים והכשרות מקצועיות ]

במקרים מסוימים ניסיונות השתלבות בעולם התעסוקה מפגישים את האוכלוסייה עם הצורך בלימודים והכשרות מקצועיות. אנו מסייעים להם במציאת תחום הלימודים ומקום הלימודים הנכון עבורם בדגש על לימודים שיסייעו לא רק בכניסה לעולם התעסוקה בטווח הקצר, אלא גם בחיזוק תחושת המסוגלות וחוויית ההצלחה, ביצירת אמון מחודש של האוכלוסייה ביכולותיה, בהקניית תעודה בעלת ערך ובשיפור נקודת הזינוק לעולם התעסוקה.
 
[ טיפול אישי ]

עוברי החוק המשוחררים נכנסים לתהליך השיקום כשעולמם הרגשי בהצפה לאחר תקופה בכלא. תהליכי השתלבות בעולם התעסוקה עשויים להגביר את הקושי הרגשי ולהפגיש אותם עם צדדים אישיותיים מאתגרים. קאמבק מסייעת בזיהוי נקודות אלו ויודעת להפנות לגורמי הטיפול הרלוונטיים.

 
[ משפחה וחברים ]

משפחה וחברים הם מעגל תומך מרכזי בתהליכי השיקום בכלל ובהשתלבות בעולם התעסוקה בפרט. חסמים הקשורים לבני המשפחה השונים עולים במהלך הפגישות עם עוברי החוק וקאמבק מכווינה ומפנה לגורמי טיפול וסיוע המתמחים בעולמות התוכן הקשורים ליחסים בינאישיים/זוגיים/משפחתיים.
 
[ התנהלות כלכלית ]

השתלבות בעולם התעסוקה דורשת התמודדות עם מנגנוני ניהול כספים וידע בסיסי בהתנהלות כלכלית נכונה, הפרשות לפנסיה וקופות גמל, תלושי שכר, פתיחת חשבון בנק ועוד. רבים מהמשוחררים חסרים את הידע ועשויים להיתקל בלא מעט חסמים שיעכבו ויפגעו בתהליך השיקום התעסוקתי. לא זו אף זו, רבים מהמשוחררים זקוקים לסיוע כלכלי ולמידה בסיסית של ניהול מאזן תזרימי חודשי כדי להצליח להחזיק את הראש מעל המים ולהימנע מקשר עם גורמי שוק אפור או שחור שבהכרח יפגעו בתהליך השיקום. קאמבק מסייעת גם באפיקים אלו.

הסדרת חובות ומיצוי זכויות

​שלב 1

נתיבים

עוברי חוק לשעבר מתמודדים לא פעם עם חשבונות בנק מעוקלים, חובות, ריביות פיגורים וקנסות, באופן שמונע מהם לצאת ממעגל הפשע.


בתקופת העונש, הם לא יכולים להתפרנס וכך נצברות ריביות נוספות על החובות. 
חשבון בנק מעוקל מונע מהאסיר המשוחרר להשתלב בעבודה שכן השכר יועבר מיידית להוצאה לפועל לכיסוי חובות העבר. 


אנו מסייעים להסרת חסמים שנובעים מחובות כספיים, מעניקים הדרכה פיננסית, ומבצעים פעולות מול רשויות האכיפה כגון השהיית עיקולי חשבון ותוכנית לפריסת חובות.

הקניית כלים לאיתור עבודה

ושילוב בתעסוקה

​שלב 2

שערים

בשלב הראשון המלווה עוזר למשתתף להבין באיזה אופנים אפשר למצוא עבודה - שימוש בקשרים אישיים, הצגה עצמית, שימוש בפלטפורמות חיפוש.

 

הליווי מאפשר למשתתף להתמיד ולהתמודד עם חסמים. הליווי מהווה עבור המשתתף נקודת פתיחה המייצרת אצלו ביטחון ויכולת התמודדות עם הקשיים שעולים.

ליווי אישי
ליציבות תעסוקתית

​שלב 3

יסודות

בשלב השני, לאחר שהמשתתף מצא עבודה, ממשיך המלווה להיות איתו בקשר באמצעות שיחות אישיות וביקורים במקום העבודה.

שלב זה הוא חשוב ליצירת יציבות וקביעות. המלווה עוזר למשתתף לזהות נקודות שבירה, לעמוד בלוחות זמנים ודרישות מעסיקים ולהתמודד עם משברים.

קידום מקצועי ואישי

​שלב 4

מדרגות

משתתפים אשר השיגו יציבות תעסוקתית יכולים להתקדם למשרות גבוהות יותר ההולמות את שאיפותיהם ויכולותיהם, ובכך גם לשפר את תנאי ההעסקה שלהם.

ב"מדרגות" מלווים המאמנים התעסוקתיים של קאמבק את המשתתפים בגיבוש תוכנית להשגת היעד שלהם, מספקים ידע בתחום קורסים והכשרות מקצועיות, ומנגישים מקורות מימון להכשרות.

המשתתפים יוצאים מהתכנית עם מפת דרכים ברורה להמשך דרכם המקצועית. אנחנו ממשיכים להתעניין ולהתעדכן גם כאשר התהליך עצמו הסתיים.

דלתנו תמיד פתוחה ובכל שאלה ובעיה שמתעוררת אנחנו כאן כדי לעזור ולתמוך במשתתף.

bottom of page