הסיפור של סוזי

"אני בת 34. עליתי לארץ בגיל צעיר. ההורים שלי, עולים חדשים ללא מקצוע וללא שפה, לא הצליחו להשתלב. חיינו חיי עוני, בסביבה אלימה ומוזנחת. עברתי ילדות של מחסור וקשיים. בגיל 17 נישאתי כדי לצאת מהבית. הבאתי לעולם שלושה ילדים. אני ובעלי חיינו מהיד לפה. הקשיים הכלכליים הובילו אותי למעול בסכום כסף שהיה שייך למעסיק שלי. הורשעתי בגניבה והועברתי לטיפול של בית משפט קהילתי. במסגרת ההליך השיקומי התחייבתי לעבודה רציפה.

התחלתי לעבוד במאפייה. עמדתי על הרגליים שעות ארוכות והרווחתי שכר מינימום. בבית היה לחץ כלכלי, בעבודה רמסו אותי. העברית שלי עילגת, אין לי ביטחון. הרגשתי שאני צל של עצמי. לא ידעתי כמה זמן אחזיק מעמד בלי להיגרר שוב למעשה פלילי.

ואז הגיעו המלווים של קאמבק. תהליך האימון שעברתי חיזק אותי. בהמלצתם פניתי לבוס שלי וביקשתי שיממן לי קורס קונדיטורים. הוא הסכים, בתנאי שאתחייב לעבוד אצלו שלוש שנים נוספות. סיימתי את הקורס בהצלחה. כשחזרתי לעבודה, הגב שלי היה זקוף יותר.

המאמנת של קאמבק לא עזבה אותי. היא הראתה לי את ההצלחות שלי, וזה הביא להצלחות נוספות. הרגשתי שיש מישהו שרואה אותי, מישהו שאני רוצה להוכיח לו שאצליח.

בתהליך האימון הבנתי שיש לי כוחות, ושאין סיבה שלא אקבל קידום בעבודה. ביקשתי, ולהפתעתי אכן קודמתי. היום אני בתפקיד ניהולי. המשכורת שלי עלתה. אני כבר לא צריכה להתייצב בעבודה בחמש בבוקר. אני מרגישה חזקה, יש לי יותר זמן לעצמי ולילדים, ואני יותר רגועה. היום אין לי ספק שלא אתגלגל שוב לגניבה או עבירות אחרות".

הסיפור של מאיר

אני חושב שהתוכנית נתנה לי באמת את ההזדמנות להוכיח שאני שווה יותר

הסיפור של דוד

"למדתי על עצמי כמה נחישות, אומץ ומחויבות יש לי ותכונות אלו ילוו אותי בעתיד. כיום אני סגן מנהל במסלול ניהולי ברשת חנויות ארצית."

הסיפור של שלום

הגעתי עם המון רעיונות לדברים שרציתי לעשות בחיים שלי, אבל הייתי מפוזר ולא מאורגן. בתהליך ארוך בקאמבק למדתי לארגן לעצמי את כלל הפרויקטים שהצבתי לעצמי.

הסיפור של יוסי

"ישבתי פעמיים, תקופות לא קצרות, על אלימות, עבירות סמים ורכוש. בגיל 45 השתחררתי, יצאתי לרחוב בלי רכוש, בלי מוטיבציה. לא היה לי שקל לסיגריות."